אודות

אודות בועז דקל

בועז דקל,מנכ"ל ומייסד חברת PMI הוא אחד המובילים העולמיים בתחומו ונכלל בין אנשי העסקים המובילים והמשפיעים בישראל. רבים נחשפו לפעילותו העסקית המוצלחת, אך מעטים מכירים את תרומתו לקהילה, מעורבותו החברתית ותמיכתו בגופים, ארגונים ועמותות.

בועז דקל  (יליד 1959) הינו יזם ישראלי, נשוי לד"ר הדס דקל, ראש המסלול לחינוך גופני ותנועה בסמינר הקיבוצים וראש מרכז היזמות במכללה, ואב לשלושה ילדים.

לאורך השנים היה מעורב בעשרות מיזמים ועסקים ובמהלך תקופה זו קצר הצלחות רבות. אחד ממפעליו התקשורתיים הבולטים והראשונים היה הקמת העיתון "חדשות" ולימים גם הקים והוביל את חברת "בר שיווק והפצה" וחברת "P.M.I". אותה הוא מוביל כיום כמנכ"ל ויושב ראש. בנוסף משמש בועז דקל כמוציא לאור של ספריית יהודה דקל ולצד עשייתו זו הוא ממשיך להמוביל פרויקטים חינוכיים וחברתיים.

בועז דקל נולד בעיר ירושלים. אביו, יהודה דקל, היה לוחם פלמ"ח, ממקימי קיבוץ יראון, ומנכ"ל המחלקה להתיישבות של הסוכנות היהודית, יהודה דקל ז"ל היה מקימה ויו"ר המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל ומייסד מוזיאון הרעות במצודת כ"ח.

סבו, אליהו דובקין, ממנהיגי התנועה הציונית והיישוב, היה שר העלייה הראשון ומחותמי מגילת העצמאות. אחיו הוא אבישי דקל, פרופסור לאסטרופיזיקה באוניברסיטה העברית.

בועז דקל –  עוד זרקור על פעילותו וציוני דרך בחייו

בשנת 1977 התגייס לצה"ל, ושירת כקצין ניהול ביחידה 8200.

ב-1984 היה ממקימי העיתון חדשות, וכיהן בתפקיד מנהל ההפצה והשיווק.

בשנת 1989 הקים את חברת בר שיווק והפצה, ביחד עם איש העסקים עדו ברגמן. החברה מפיצה את העיתונים ידיעות אחרונות, גלובס, ג'רוזלם פוסט, העיתון החרדי המודיע, והמגזינים לאשה, בלייזר, מנטה, אוטו. בשנת 2009 הוא מכר את חלקו לעדו ברגמן וידיעות אחרונות.

בשנת 1997 הקים את חברת P.M.I, אשר עוסקת בייבוא, ייצור, שיווק והפצה של צעצועים, מוצרי איסוף, הוצאה לאור ויומנים לתלמידים. החברה משווקת בישראל כ-25 זכויות עולמיות, בהן מוצרים של המותגים "סופרגול", "ובקינז", "אנגרי בירדס", "פאוור ריינג'רס", "בובספוג", "כמעט מלאכים" ו"האי". מאז מכהן כיו"ר ומנכ"ל החברה.

זרקור על פעילותו  הציבורית של בועז דקל

בשנת 2009, בשיתוף עם המועצה לשימור אתרים, ייסד את ספריית יהודה דקל, הוצאת ספרים ישראלית אשר ייעודה הוא הוצאת ספרי מורשת והיסטוריה. משמש כמו"ל של הספרייה.

בשנת 2011, בשיתוף המועצה לשימור אתרים, פרויקט מורשת – משרד ראש הממשלה, ואיש העסקים סטף ורטהיימר, יזם את הקמת מוזיאון הרעות במצודת כח, מייסודו של אביו, יהודה דקל. המוזיאון מוקם לזכר הנופלים במצודת כח, בהשקעה של כ-6 מיליון ₪.

בשנת 2012 יזם בשיתוף המועצה לשימור אתרים, טקס לשחזור חתימת מגילת העצמאות, על ידי נכדים או ילדים של כל 37 החותמים על מגילת העצמאות. הטקס נערך בהיכל העצמאות בתל אביב, המקום בו נחתמה המגילה בשנת 1948.